Naujienos

Prasideda septintasis „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ sezonas

2014-09-25

Nuo rugsėjo prasideda septintasis  LRT TELEVIZIJOS laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sezonas. Patyrusi žurnalistė Gražina Sviderskytė stoja prie laidos vairo kartu su Dominyku Vaitiekūnu.

 Laidos prodiuseris Laurynas Šeškus didžiuojasi, kad prie kūrybinės grupės prisijungia ir Gražina Sviderskytė. Ji yra VU Istorijos fakulteto doktorantė, V. Kudirkos premijos, konkursų „Pragiedruliai“ ir CNN „World Report Award“ laureatė, 18 dokumentinių filmų, kelių knygų ir tinklalapio Lituanica-documentica.lt autorė, projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“  dalyvė.  Be viso šio įspūdingo pasiekimų sąrašo, Gražina jau trejus metus  tyrinėja istoriją su Šiuolaikinės mokyklos centro vienuoliktokais. „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ –  tai žinių viktorina, TV žaidimas ir savotiška kassavaitinė Rugsėjo 1-oji – tik viena šio projekto pusė. Mane ypač traukia tai, kas mažiau akivaizdu arba ko TV eteryje visai nematyti: laisva, gyva, veržli mokyklos idėjos, švietimo misijos kūryba. Galbūt šis projektas įdiegs, kad bendrasis lavinimas privalo būti ne 12-os metų laisvės atėmimas, bet pats geriausias metas atradimams ir augimui?" – sakė po pertraukos į televiziją grįžtanti Gražina Sviderskytė.

Laidoje netrūks įdomių ir netikėtų klausimų. Jų ieškosime  varstydami Lietuvos muziejų, mokyklų  ir kitų institucijų duris, kalbinsime  Lietuvos įžymius žmones: menininkus, sportininkus ir visuomenės veikėjus. Na, o kelių eismo taisyklių šį sezoną mokysimės kartu su garsiu lenktyninku  Benediktu Vanagu. „Tapti „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“  saugaus eismo rubrikos ambasadoriumi – didelė atsakomybė. Tačiau, jei atkreipsime vaikų dėmesį, kad dalyvavimas eisme yra atsakingas dalykas ir galų gale bus nors vienu nelaimingu atsitikimu mažiau, misiją bus galima vadinti sėkmingai pradėta“,  –  naujuoju vaidmeniu džiaugėsi B. Vanagas.

Jau septintus metus skaičiuojantis projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, pasitelkęs naujas jėgas ir nebijodamas pokyčių, kvies laidos žiūrovus susipažinti su šauniais, gabiais, kūrybingais, išmaniais  įvairiose Lietuvos mokyklose besimokančiais mokiniais.

Jau nuo rugsėjo, sekmadieniais, 18.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.